SORA AI – NOWE NARZĘDZIE OD OPEN AI, KTÓRE ZMIENI TWORZENIE FILMÓW

sora nowe narzędzie od Open AI

Zaledwie rok temu ChatGPT wstrząsnął rynkiem narzędzi sztucznej inteligencji. A teraz, gdy rozwój AI wciąż nabiera tempa, już w tym roku możemy spodziewać się kolejnej innowacji: SORA, nowego narzędzia od dobrze już nam znanej firmy w tej branży – Open AI.

Czym jest SORA AI od OPEN AI?

SORA to zaprezentowane w lutym zaawansowane narzędzie do generowania wideo, które przekształca opisy tekstowe (prompt) w realistyczne sekwencje wideo.

Narzędzie to działa na zasadzie głębokiego uczenia się (deep machine learning), interpretując wprowadzony tekst i tworząc na jego podstawie dynamiczne obrazy, sceny z postaciami, ruchem i szczegółowym tłem. SORA AI jest zdolna do rozumienia kontekstu fizycznego opisywanych scen, co pozwala na tworzenie wizualizacji zbliżonych maksymalnie do rzeczywistości.

Jak SORA AI może pomóc mojej firmie?

Zastosowanie SORA w firmie może otwierać szerokie spektrum możliwości, które znacząco wpłyną na jej rozwój, konkurencyjność oraz w przyszłości — wyniki finansowe.

  1. Marketing i reklama

Wykorzystując SORA AI do tworzenia angażujących wideo reklamowych, możesz znacznie zredukować koszty produkcji, jednocześnie zachowując wysoką jakość i atrakcyjność wizualną materiałów. Personalizowane wideo, stworzone na podstawie szczegółowych opisów, może precyzyjnie trafić w gusta i potrzeby Twojej grupy docelowej, zwiększając efektywność kampanii reklamowych i promocyjnych.

Zobacz, jak za pomocą innego narzędzia do tworzenia wideo online, stworzyliśmy filmik edukacyjno-informacyjny dla naszego klienta — ZOBACZ CASE STUDY.

  1. Prototypowanie i wizualizacja 

SORA AI może umożliwić szybką wizualizację produktów, usług czy koncepcji marketingowych jeszcze przed ich fizycznym wykonaniem. Dodatkowo posłuży jako platforma do prototypowania wideo, pomagając w ocenie pomysłów i strategii, zanim zostaną zainwestowane większe środki w ich realizację. Dzięki temu firma jest w stanie lepiej planować swoje działania, minimalizując ryzyko niepowodzeń.

  1. Tworzenie treści na media społecznościowe

SORA AI pozwoli na szybkie i efektywne tworzenie atrakcyjnych wideo, które zwiększą zaangażowanie odbiorców i rozszerzą zasięg marki. Możliwość generowania treści dopasowanych do aktualnych trendów i preferencji odbiorców stanie się nieocenionym atutem w budowaniu relacji z klientami.

  1. Personalizacja 

SORA AI umożliwi tworzenie spersonalizowanych doświadczeń dla klientów. Firmy mogą tworzyć unikatowe wideo dla poszczególnych segmentów klientów lub nawet indywidualne materiały dla konkretnych odbiorców. Może to mieć wpływ na znaczny wzrost skuteczności komunikacji marketingowej i sprzedażowej.

Co wiemy o SORA AI? – cena, data premiery i możliwości

W rozmowie z Wall Street Journal Mira Murati — dyrektor techniczna OpenAI — potwierdziła, że możemy się spodziewać publicznej premiery narzędzia jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo, zakładać można Q4 2024.

Murati przyznała, że korzystanie z SORY jest i będzie znacznie droższe niż korzystanie  z generatora obrazów DALL-E. Mimo wszystko OpenAI liczy, że w dniu premiery narzędzie będzie dostępne w cenie zbliżonej do tej, którą znamy już z innych ich usług. Dla przypomnienia najnowsza wersja DALL-E 3 jest dostępna dla subskrybentów ChatGPT Plus za około 100 zł miesięcznie.

Jak działa SORA AI – przykłady promptów

Zaproponowane do tej pory prompty od wewnętrznych testerów narzędzia SORA:

Prompt 1. Spacer ulicami Tokio

Treść prompta: Stylowa kobieta idzie ulicą Tokio, która rozświetlona jest ciepłym, neonowym blaskiem i animowanymi reklamami. Ma na sobie czarną skórzaną kurtkę, długą czerwoną sukienkę i czarne buty, oraz niesie czarną torebkę. Nosząc okulary przeciwsłoneczne i czerwoną szminkę, kroczy pewnie i swobodnie. Ulica jest mokra i odbija światła, tworząc efekt lustra kolorowych świateł. Wokół przechadza się wielu pieszych.

SORA AI spacer ulicami Tokio

Prompt 2. Kaliformia w czasach gorączki złota

Treść prompta: Historyczne nagranie z Kalifornii podczas gorączki złota.

sora ai kalifornia w czasach gorączki złota

 

Prompt 3. Jadący SUV

Treść prompta: Kamera podąża za białym, klasycznym SUVem z czarnym bagażnikiem na dachu, który przyspiesza na stromej, żwirowej drodze otoczonej przez sosny na stromym zboczu góry, kurz unosi się spod jego kół, słońce świeci na SUV, gdy ten przemierza drogę, rzucając ciepły blask na scenę. Żwirowa droga delikatnie zakręca w oddali, bez innych samochodów czy pojazdów w zasięgu wzroku. Drzewa po obu stronach drogi to sekwoje, z plamami zieleni rozrzuconymi po całym obszarze. Samochód jest widoczny z tyłu, podążając za zakrętem z łatwością, sprawiając wrażenie, jakby przejeżdżał przez nierówny teren. Sama droga jest otoczona przez strome wzgórza i góry, z czystym niebieskim niebem nad głową i delikatnymi chmurami.

sora ai jadący Suv

Prompt 4. Film z galerii sztuki

Treść prompta: Wycieczka po galerii sztuki z wieloma pięknymi dziełami sztuki w różnych stylach.

Sora AI wystawa sztuki

Prompt 5. Życie na dnie oceanu

Treść prompta: Duża pomarańczowa ośmiornica spoczywa na dnie oceanu, wtapiając się w piaszczysty i skalisty teren. Jej macki są rozłożone wokół ciała, a oczy są zamknięte. Ośmiornica nie jest świadoma kraba królewskiego, który pełznie w jej kierunku zza skały, z pazurami uniesionymi i gotowymi do ataku. Krab jest brązowy i kolczasty, z długimi nogami i czułkami. Scena została uchwycona z szerokiego kąta, ukazując ogrom i głębię oceanu. Woda jest przejrzysta i błękitna, przez którą przebijają się promienie słońca. Ujęcie jest ostre i wyraźne, z wysokim zakresem dynamiki. Ośmiornica i krab są ostre, a tło jest lekko rozmyte, tworząc efekt głębi ostrości.

sora ai życie na dnie oceanu

 

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat sztucznej inteligencji, zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu z wykorzystania AI w biznesie.

 

 

 

Źródło: https://openai.com/sora

Mateusz Jeżyk

COO

Advisor photo

Potrzebujesz profesjonalnych rozwiązań?

Wskażę Ci skuteczne e-działania, dopasowane do Twojej branży.

Bezpłatna konsultacja 👋

Zobacz inne wpisy

Zobacz wszystkie