Twój biznes na Allegro – zacznij sprzedawać na najchętniej wybieranym marketplace w Polsce!

→ 13,5 miliona unikalnych kupujących oraz ponad 1,7 miliarda zapytań miesięcznie. Czy kogoś jeszcze trzeba przekonywać, że Allegro to największy gracz na polskim rynku e-commerce? Działająca od 1999 platforma zakupowa na przestrzeni lat przyciągnęła do siebie kupujących, którzy są do niej na tyle przyzwyczajeni, że uważają ją za swoje ulubione miejsce zakupu w Internecie.

Dlaczego warto sprzedawać na Allegro?

  1. 86% Internautów dokonuje zakupów na Allegro, a sprzedaż na Allegro rośnie o 25% rok do roku – Twoja też może! Dla porównania na OLX kupuje 53% Internautów, a na Amazonie – 15%. 
  2. Poszerzenie horyzontów i pozyskanie nowych klientów – Allegro to doskonałe miejsce do pozyskania nowych klientów, którzy do tej pory nie korzystali z Twoich produktów. Allegro znajduje się na początku ścieżki zakupowej u 3 na 10 konsumentów.
  3. Blisko 4 na 10 konsumentów wchodzina Allegro w poszukiwaniu produktu na dalszym etapie ścieżki zakupowej. To łącznie 69% Internautów, którzy korzystają z Allegro w swojej ścieżce zakupowej.
  4. 57% konsumentów, którzy znaleźli produkt na Allegro, finalizuje tam swój zakup. Dla porównania w sklepach online jest to 20%, a na stronach producentów – 5%.
  5. Zwiększysz rozpoznawalność swojej marki – Allegro może stać się kolejnym punktem styku z Twoją marką na user journey map.

Rozpocznij swój biznes na Allegro i zwiększ sprzedaż swoich produktów w 5 krokach

→ Od decyzji o rozpoczęciu sprzedaży na największym marketplace w Polsce do pierwszej wygenerowanej złotówki ze sprzedaży dzieli Cię jedynie 5 kroków! Już teraz sprawdź, co będzie Ci potrzebne do szybkiego i efektywnego startu sprzedaży.

  1. ZAREJESTROWANIE KONTO NA ALLEGRO.PL

Przed Tobą zarejestrowanie konta firmowego. To w tym miejscu decydujesz o tym, jak będzie nazywać się Twoje konto (login). Zastanów się dobrze – pod tym adresem konsumenci będą szukać Twojego sklepu na Allegro! Do uzupełnienia znajdziesz również adres e-mail, hasło, numer telefonu oraz informację o firmie (kraj działalności oraz numer NIP).

Następnie pobierz dane firmy z Głównego Urzędu Statystycznego (klikając w przycisk „Dane firmy”) bądź uzupełnij je samodzielnie oraz potwierdź rejestrację konta. Na podany adres mailowy przyjdzie do Ciebie link aktywacyjny.

TIP: Załóż osobnego maila na potrzeby Allegro! Ilość statusów, które otrzymasz od Allegro (zamknięcie aukcji, wiadomość od kupującego, zwrot prowizji itd.), mogą zgubić się na Twojej skrzynce pocztowej. Dzięki dedykowanemu adresowi e-mail wszystkie potrzebne informacje na temat swojego konto na Allegro będziesz mieć w jednym miejscu.

  1. USTAWIENIE WYPŁAT ŚRODKÓW

Jeśli aktywowałeś już swoje konto, czeka na Ciebie ustawienie rachunku bankowego do wypłaty środków, które zgromadzisz dzięki sprzedaży na Allegro. Przed Tobązlecenie przelewu aktywacyjnego (bezpośrednio, za pomocą szybkiej płatności bądź przelewu tradycyjnego) oraz przeprowadzenie weryfikacji.

Uwaga! Jeśli prognozujesz sprzedaż na poziomie powyżej 4 000,00 zł miesięcznie, konieczne będzie przeprowadzenie pełnej weryfikacji.

Weryfikacja pełna – polega na podaniu danych i/lub załączeniu dokumentów dotyczących beneficjentów i reprezentantów firmy. Dane oraz dokumenty, które należy przesłać w ramach weryfikacji pełnej, zależą od rodzaju działalności, którą prowadzisz. Informację o tym, jakie dane i dokumenty będziesz musiał wgrać, by zacząć sprzedaż na Allegro, znajdziesz TUTAJ.

  1. UZBROJENIE KONTA W USTAWIENIA SPRZEDAŻY

Następnym krokiem jest ustawienie warunków zwrotów, reklamacji oraz dostaw. To w tym miejscu musisz wskazać: jaki czas na odstąpienie od umowy lub reklamację ma kupujący, w jaki sposób powinien ją zgłosić, kto ponosi koszt przesyłki zwrotnej oraz ustawić cenniki dostaw.

TIP: Kupujący na Allegro zwracają uwagę na darmową dostawę – czy to w ramach Allegro SMART, czy po przekroczeniu progu darmowej dostawy, którą ustalisz samodzielnie. Stwórz minimum 2 cenniki dostaw – jeden, który dotyczyć będzie kosztów dostawy dla produktów, których wartość jest niższa niż Twój próg darmowej dostawy, a drugi dla produktów, które darmową dostawę otrzymują. W ten sposób dla ofert, które połączone będą z cennikiem darmowej dostawy, zyskasz dodatkowe oznaczenie „darmowa dostawa” na listingach ofert.

  1. WYBÓR PRODUKTÓW ORAZ STWORZENIE CONTENTU

Gdy Twoje konto jest już technicznie gotowe do sprzedaży, pozostaje kwestia doboru produktów oraz stworzenia wartościowego contentu. Zasada „im więcej, tym lepiej” sprawdza się również na Allegro, jednak musisz pamiętać, by nie zapychać swojego konta produktami, które nie interesują kupujących. Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż na swoim koncie, zastanów się nad stworzeniem zestawów czy wielopaków produktowych.

Zadbaj również o stronę wizualną Twojego konta – zdjęcia, opis, serie produktowe czy zakładkę Sklep – nie od dziś wiadomo, że ludzie kupują oczami – nie zapominaj o tym.

  1. DRAFTOWANIE OFERT I ROZPOCZĘCIE SPRZEDAŻY

To już ostatni krok, który dzieli Cię od zarabiania pieniędzy dzięki sprzedaży na Allegro. W końcu możesz skupić się na wystawianiu swoich ofert!

TIP: Zanim zdecydujesz się na opublikowanie swoich aukcji, zachowaj je w szkicach (tworzą się automatycznie). Po dodaniu wszystkich aukcji przejrzyj je ponownie, by zobaczyć, jak wyglądają one z punktu widzenia kupującego i jeśli wszystko jest w porządku – publikuj i zacznij sprzedawać!

Oferty na Allegro wystawić możesz za pomocą:

A kiedy Twoja sprzedaż ruszy, nie zostaniesz sam

→ Obawiasz się, że Twoje początki sprzedaży na Allegro będą ciężkie? Nic bardziej mylnego! Każdy sprzedawca korzystający z konta firmowego zyskuje Pakiet powitalny! Przez pierwsze dwa miesiące otrzymujesz:

→ Brzmi dobrze? I to jak! Nie zastanawiaj się i już dziś zacznij przygotowywać się do rozpoczęcia sprzedaży na Allegro, najchętniej wybieranego marketplace w Polsce. Bądź tam, gdzie Twoi klienci i zwiększaj sprzedaż. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości związane ze sklepem na Allegro, skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy Ci stawiać pierwsze kroki na Allegro! 

Mateusz Jeżyk

COO

Advisor photo

Potrzebujesz profesjonalnych rozwiązań?

Wskażę Ci skuteczne e-działania, dopasowane do Twojej branży.

Bezpłatna konsultacja 👋

Zobacz inne wpisy

Zobacz wszystkie