Od wdrożenia Google Shopping Ads, po wzrost sprzedaży o 119% w 40 dni

Klient

Klient Mi-Sklep.com, to sklep oferujący szeroki zakres produktów. Są to m.in. różnorodne sprzęty RTV i AGD, elektronika wspomagająca aktywność fizyczną, telefony i zegarki. W asortymencie można znaleźć praktycznie cały wachlarz produktów marki Xiaomi.

„Mi Sklep” to nie tylko sprzedaż produktów. To także własny serwis, dlatego sklep gwarantuje klientom bezpłatną opiekę serwisową w ciągu dwóch lat oraz dożywotnie wsparcie i pomoc techniczną.

Główny cel

Celem sklepu Mi-Sklep.com było pozyskanie nowego, jakościowego i konwertującego ruchu, który przełoży się na wzrost sprzedaży.

Realizacja

Kluczem do osiągnięcia efektów z działań digital, jest poznanie potrzeb Klienta oraz jego dotychczasowego doświadczenia w kampaniach online.

Klient nie prowadził wcześniej kampanii produktowych w Google Shopping. Po przeanalizowaniu oferty sklepu oszacowaliśmy duży potencjał takiej kampanii, stąd też zarekomendowaliśmy ją dla sklepu. W porozumieniu z klientem, przygotowaliśmy i wdrożyliśmy kampanię PLA dla wybranych produktów. Jeden z naszych certyfikowanych specjalistów z sukcesem poprowadził tą kampanię, na bieżąco dostosowując jej parametry do działań konkurencji, pod kątem osiągnięcia maksymalnej konwersji, przy jednoczesnym obniżeniu kosztu pozyskania konwersji.

Realizacja projektu przebiegła według następującego planu działań:

określenie założeń, wdrożenie i realizacja kampanii produktowej Google Shopping Ads z założeniem jak najszybszego przejścia z ręcznej kampanii PLA, na kampanię Smart,

wybór, we współpracy z Klientem, grupy produktów do promocji,

dobór grupy docelowej w oparciu o intencje zakupowe użytkowników (profile behawioralne),

optymalizacja kampanii, dzięki stałemu monitorowaniu wyników przez dedykowanego opiekuna.

Efekty

Wzrost sprzedaży o 119%, był możliwy dzięki zwiększeniu liczby transakcji nawet o 123%. Udało nam się jednocześnie obniżyć stawkę CPC o 21%, przy zwiększeniu liczby sesji o 44%. Wzrost sesji, transakcji i przychodu osiągnęliśmy przy niewielkim wzroście kosztu całej kampanii – jedynie o 279 PLN.

 

Podsumowanie

Współpraca z Sales Intelligence jest dokładnie tym czego potrzebowała nasza firma. Fachowe doradztwo, ciekawe pomysły oraz wiedza poparta wymiernymi efektami buduje wizerunek solidnej firmy, stale rozwijanej i wdrażającej nowe ciekawe rozwiązania. Na duży plus zasługuje tutaj komunikacja, będąca fundamentem naszej współpracy. Możliwość stałego kontaktu w świecie e-commerce jest bardzo ważna, a firma Sales Intelligence jest doskonałym przykładem jak powinna wyglądać komunikacja B2B. Realizowane kampanie, przynoszą wymierne efekty, są dobrze zoptymalizowane a wyniki jakie osiągamy sprawiają, że z czystym sumieniem możemy polecić tego partnera każdemu, kto chce by jego biznes wszedł na wyższy poziom.

Polecamy,
Mi-Sklep.com

Chcesz osiągnąć podobny sukces? Chętnie pomożemy Ci w jego realizacji!

Dołącz do grona naszych klientów i tak jak oni:

➡ Zwiększaj sprzedaż, dzięki Google Shopping Ads.

➡ Zwiększaj ruch w swoim e-sklepie, dzięki działaniom na Nokaut.pl.

➡ Docieraj do precyzyjnej grupy klientów, którzy wykazują zainteresowanie Twoją ofertą, dzięki targetowaniu behawioralnemu.

Masz pytania? Jesteśmy dla Ciebie

Zdaj się na nasze doświadczenie i zwiększaj swoją sprzedaż

Chce dowiedzieć się więcej