Wzrost przychodu ze sprzedaży o 455% – CASE STUDY

27.05.2020
Uruchomiliśmy kampanię GSA

Klient

logotyp

Sklep internetowy Szyjposwojemu.pl oferuje asortyment dla osób, których pasją jest szycie. W ofercie sklepu znajdują się produkty, takie jak: maszyny do szycia, owerloki, hafciarki, urządzenia do krojenia, prasowania, manekiny krawieckie, wyposażenie szwalni, akcesoria krawieckie. Serwis oraz naprawa maszyn do szycia również znajdują się w ofercie sklepu.

Główny cel

Właścicielowi sklepu Szyjposwojemu.pl zależało na uzyskaniu znaczącego wzrostu przychodów ze sprzedaży. Naszym zadaniem zatem było dostarczenie jak najbardziej wartościowego i konwertującego ruchu z kampanii Smart Google Shopping Ads. Wymienione kampanie produktowe są wysoce skuteczne, ponieważ działają na remarketingu, bazującym na intencjach zakupowych i profilach behawioralnych użytkowników. W związku z tym, wyświetlanie produktów w takiej kampanii jest dopasowane do wcześniejszych wyszukiwań klientów, co umożliwia zakończenie procesu zakupowego.

Nasze działania i wyniki kampanii

W Sales Intelligence na bieżąco obserwujemy zmieniające się trendy i nawyki konsumenckie. Od momentu pojawienia się pierwszych informacji na temat epidemii koronawirusa i wprowadzania obostrzeń, nasz zespół zaobserwował wzrost zainteresowania asortymentem do szycia. W rezultacie, zarekomendowaliśmy właścicielowi sklepu Szyjposwojemu.pl uruchomienie inteligentnej kampanii.
Do naszych zadań należało:

➡ wdrożenie kampanii Smart w Google Shopping Ads w miejsce zwykłej kampanii produktowej,

➡ rekomendacja wyboru asortymentu dla kampanii na podstawie całego katalogu produktów sklepu,

➡ optymalizacja kampanii na podstawie zarządzania zmieniającymi się stawkami CPC na podstawie stałego monitorowania wyników przez opiekuna sklepu.

Dodatkowo, aby zwiększyć efektywność kampanii, wzbogaciliśmy ją o profile behawioralne i intencje zakupowe. Umożliwiają nam to nasze autorskie technologie: BackMarketing i NaviMarketing, które gromadzą dane o użytkownikach na stronie sklepu internetowego – zbierają informacje jakimi produktami są zainteresowani i łączą je z zachowaniem na stronach sklepu klienta.

Wyniki kampanii przedstawiają się następująco:

30

dni

wyniki kampanii na podstawie danych od 1 do 30 kwietnia 2020.

455%

przychód

o 455% zwiększył się przychód sklepu

733

transakcje

liczba transakcji wzrosła o 605%

1236%

ROAS

wskaźnik ROAS zwiększył się o 253%

-30%

CPC

stawka CPC obniżona o 30%

4,19%

konwersja

konwersja wyniosła 4,19%

wzrost przychodów

Dynamika zmian kluczowych wskaźników e-commerce przed i po uruchomieniu kampanii Smart Google Shopping Ads. Źródło: Google Analytics.

Współpracujemy z zespołem Sales Intelligence już od dłuższego czasu
i efekty były na zadowalającym poziomie. Za radą naszego opiekuna poszliśmy o krok dalej i zdecydowaliśmy się na uruchomienie kampanii Smart w Google Shopping Ads, działających na remarketingu. Zdaliśmy się na doświadczenie zespołu, dostosowując budżet kampanii do wytycznych. Ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę – już po miesiącu nasze przychody ze sprzedaży wzrosły o 455%, a wskaźnik konwersji podbił do 4,2%. Jesteśmy zachwyceni podejściem do klienta i ogromnym profesjonalizmem całego zespołu.

Konrad Mioduszewski
Właściciel sklepu
Szyjposwojemu.pl

Dlaczego warto uruchomić kampanię Smart Google Shopping Ads?

➡ Kampanie Smart w Google Shopping Ads to połączenie kampanii produktowej (PLA) i remarketingowej. W związku z tym oferty są wyświetlane osobom, które wcześniej interesowały się danym asortymentem.

➡ Inteligentne kampanie opierają się na maksymalizacji konwersji. Dlatego, jeśli chcesz zautomatyzować proces tworzenia reklam i towarzyszyć klientom na wszystkich etapach ścieżki zakupowej jest to rozwiązanie dla Ciebie.

➡ Stawki CPC są dynamicznie dopasowywane do aktualnych trendów. Jeśli kampania nie osiąga satysfakcjonujących wyników, to jako pierwsi kontaktujemy się z Tobą i rekomendujemy optymalizację działań, aby Twój budżet był optymalnie wykorzystany.

➡ Dostajesz pełne wsparcie specjalisty. Nasz team na bieżąco analizuje i wprowadza optymalizacje. Parametry kampanii dopasowywane są do warunków rynkowych, dlatego gwarantujemy wysoką pozycję wyświetlania Twoich ofert na tle konkurencji.

Skontaktuj się z nami - zrobimy kampanię za Ciebie!

Zdaj się na nasze doświadczenie i zwiększaj swoją sprzedaż